PROGRAMMID

Kirjanduslik Jõgevamaa

Palamuse muuseumi ja Kalevipoja muuseumi ühiskülastus, mis sobib hästi 7.-9. klassile.

Pakett sisaldab Palamuse muuseumi programmi „Kuidas tuli „Kevade”?”, Kalevipoja Kojas saab vaadata õppeklassis lühifilmi “Kalevipoeg”. Juurde räägitakse ka filmi tegemise lugu.

Lisaks saab käia ära Kääpa jõe ääres, kus legendi järgi Kalevipoja mõõk meie rahvuskangelasel jalad alt lõikas.

Palamusel räägime, kuidas kirjutas Oskar Luts raamatu „Kevade“ ja kuidas valmis samanimeline film. „Kevade“ filmile hakati mõtlema juba 1950. aastatel, kui 1954. aastal Draamateatris esietendunud „Kevade“ kujunes ootamatult ülipopulaarseks. Filmi stsenarist oli Kaljo Kiisk, kes ise mängis filmis kellamees Liblet. „Kevade” filmimine algas 1. märtsil 1969. Just sel päeval filmiti Palamusel esimesed kaadrid üle lagendiku sõitvast reest ja Imeliku ning Kuslapi koolitulekust. Vaatame filmi „Kevade“.

Kääpal saab näha "Kalevipoja" filmi, mis võtab lühidalt kokku eepose sündmused. Filmi autoriks on „Vanamehe filmiga“ kuulsust kogunud animatsioonistuudio BOP Animation.

Külalised liiguvad oma transpordiga. Kestus: Palamuse muuseumis 2 tundi, Kalevipoja Kojas 1 tund + sõiduaeg 20 minutit. Hind inimese kohta 3,50 eurot.

PROGRAMMID

Perepakett "Rõõmu terveks päevaks"

Kõigile peredele sobiv pakett, mis sisaldab külastusi Palamuse muuseumis, Jääaja Keskuses, Elistvere Loomapargis ja Kalevipoja Kojas. 

Sajand tagasi oli koolisüsteem hoopis teistsugune, sellest annabki parima ülevaate Palamuse muuseum. Põneva rännaku saab ette võtta Jääaja Keskuses. Eesti metsades elavate loomadega saab tõtt vaadata Elistvere Loomapargis. Kalevipoja Kojas saab külastada mänguhoovi ja koduloomajasid.

Kestus: Varuge külastusteks 5 h + sõiduaeg

Hind: 36 eurot (2 täiskasvanut + 1–3 last vanuses kuni 18 a.). Paketi eest saab tasuda esimeses kohas, mida külastate.

Kui te ei jõua kõike ühekorraga läbi teha, siis paketti kuuluvaid kohti on võimalik külastada ka 1 kuu jooksul alates ostuhetkest. Ostutšekk on sissepääsu aluseks.

Tutvu kindlasti ka Palamuse muuseumi, Jääaja Keskuse ja Elistvere loomapargi lahtiolekuaegadega.

Lisaks soovitame:

PROGRAMMID

Pehme siili valmistamise töötuba

Kalevipoja Koda on koos oma partneritega kokku pannud väga erinevaid programme nii hiidsangari legendi põhjalikumaks avastamiseks kui ka lihtsalt põnevaks ajaveetmiseks.

Pehme siili valmistamise töötuba sobib 3.-5. klassile, kestvuseks 45 minutit. Hind 3 eurot osaleja kohta.

PROGRAMMID

Tee oma rinnamärk või magnet!

Meie juures saad nüüd päris ise valmistada endale ainulaadse rinnamärgi või hoopis magneti! Uuri lisa Kalevipoja Kojast!

PROGRAMMID

Kalevipoja järjehoidjate töötuba

Tule meisterda endale Kalevipoja järjehoidja. Meie Aili õpetab sul seda maitsekalt seada ja annab kõik vajalikud materjalid ka. Saad valida ise eepose tarkuseterad, kaheksakanna värvi, vöömustrid jne. Töötuba kestab umbes 1 tund.

Hind 3 eurot inimene. Minimaalne osalejate arv on 10. Töötuba saab tellida aastaringselt.

PROGRAMMID

Vahur Sepa looduskoolitus

Vahur on elupõline metsamees, kes suurema osa elust jahindusjäägrina mööda saatnud. Tema loodusarmastus pani mõtlema, kuidas oma kogemust võimalikult hästi ka teistega jagada ning 2006. aastal lõpetas ta loodusretkejuhi kursuse.

Vahuriga ei ole igav: vestluspartnerina võib kuulda sadadest põnevatest ja naljakatestki juhtumistest, loodusretkejuhina saab teadmisi nii õues kui toas. Lootusetu looduse armastajana võib Vahur sütitada neidki, kes looduse suhtes ükskõiksed olnud või kes looduse keelt seni mõistnud pole. Vahuri loodusretked ja viktoriinid-koolitused lastele ja täiskasvanuile, eestikeelsetele ja muukeelsetele, suurtele gruppidele ja väikesele pereringile, koostöö loodusteemaliste väljaannetega ja Osooni saatega räägivad iseenda eest.

Vahuriga metsa minnes või toas tema juttu kuulates ja küsimustele vastuseid saades saab igaüks tüki maad targemaks!

Koolitus toimub vastavalt soovile ja ilmale kas rahvamaja suures saalis või õues. Kestvus on 1-2 tundi.

Maksumus:

  • 15-19 osalejat: 10 eurot osaleja
  • 20-29 osalejat: 8 eurot osaleja
  • 30 või rohkem osalejat: 6 eurot osaleja

Koolitus on võimalik ettetellimisel. Info ja broneerimine aadressil info@kalevipojakoda.ee või telefonil +372 5886 6805. Kui seltskonnas on vähem kui 15 osalejat või kui soovid pikemat koolitust või lausa metsamatka koos Vahuriga, siis küsi hinda info@kalevipojakoda.ee.